Yunus Yurttürk

Merhaba Dünya

Yunus YurttürkSonunda kendime ait bir blog açmış bulunmaktayım. Kendime bir blog açma kararını yaklaşık 1,5 yıl önce almıştım ama derslerdir, başka işlerdir derken sürekli ertelemiştim. Kısmet bu güneymiş.

 

 

Peki, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapıyorum. Hani derler ya doğum gününü, evliliği vs. aynı güne getirin ve birçok özel günü kutlamaktan kurtulun diye, blogumu 13 haziran 2011 günü açtım. Bu aynı zamanda doğum günüm oluyor. 13 haziran günü açmak için özel bir çaba sarfetmedim, tamamen rastlantı oldu.  Doğum günüm olması ve programcılığa ilgili olduğumdan  dolayı, yazının başlığı olan 'Merhaba Dünya' tam da bu  yazıya uygun düşüyor.

 

Blogum'da değineceğim konular :

Blog'umda değineceğim konulara gelirsek, bilgisayar ve elektronik ile alakalı konular başı çekecek.  Bilgisayar ve Elektronik çok genel oldu ama biraz açayım. İlgilendiğim programlama ile ilgili alanlar Html, Css, Javascript, Php, MySQL ve Standart C programlama. Ancak web ile alakalı olanlardan, aklımdaki bir iki projeyi de tamamladıktan sonra elimi ayağımı çekmeyi ve daha fazla bu konuda geliştirmemeyi düşünüyorum. Elektronikle alakalı olarak da şu sıralarda birçok yeni başlayan gibi PIC'ler ve PIC programlama ilgi alanımda. Yaptığım minik projeleri de 'Nasıl Yapılır' gibi bir kategori içinde, basit bile olsalar yayınlamayı düşünüyorum.

FireworksTRBir de daha önceden hazırladığım http://www.fireworkstr.com adlı bir sitem var. Bu sitedeki yazıları da blog'uma aktarıp Fireworks TR'yi kapatmayı düşünüyorum.

 

 

Hakkımda daha fazla bilgiyi 'Hakkımda' sayfasından bulabilirsiniz.

Hepinize güzel günler dilerim.

Merhaba Dünya” hakkında 6 yorum

 1. Eski Bir Dost

  Kardeşim, hayırlı olsun… Bundan sonra siteni takip ediyorum inşallah, haberin olsun. Yazdıklarına dikkat et, bir açığını yakalamayayım… Bu arada keşke bu domaini almada senden önce davransaydım; bir gün meşhur olduğunda uygun bir fiyata satardım sana. Allah yardımcın olsun. Kore’den selam ederim…

  Cevapla
 2. e-yunus Yazar

  Teşekkürler Ekrem’im. Yorumunla sitemi şereflendirdin. Ben senin ismini içeren domaini alayım da belki ünlü olursan … 🙂

  Cevapla
 3. melike yurttürk

  Yunus’cuğum, gerçekten şaşırdım, böylelikle uzun zamandır istediğin bu hayali gerçekleştirmiş oldun. Başarılarının hayat boyu sürmesi dileğiyle…Takipçin oldum..

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir